פרויקט "מרימות"

רוצות לעשות שינוי חברתי ולהשפיע? רוצה לשלב פעילות חברתית בלימודים האקדמיים? הצטרפי לפרויקט "מרימות"!

 

 

פרויקט "מרימות" נמצא תחת חסותם של בוגרות פרויקט "משפיעות", מחלקת הצעירים בעיריית ת"א יפו, אגודת הסטודנטים והסטודנטיות של אוניברסיטת תל אביב ודקנאט האוניברסיטה.

הפרויקט יפעל בתל אביב יפו בין חודשים אוקטובר- יוני, בימים א'- ה' באופן דינאמי ובכדי שיתאים למהלך הלימודים האקדמיים של הצעירות ובשעות 16:00-20:00 (השעות הינן גמישות ויקבעו לפי רכז/ת המנ״ש בו תפעל כל סטודנטית).

הצעירות שיקחו חלק בפרויקט יעסקו בהנחייה, הדרכה, חונכות וליווי לשם שינוי חברתי תוך שימוש ביצירת שיח חברתי.

מפגשי הלמידה יתקיימו אחת לשבועיים בין השעות 18:30-20:30 בימי שלישי במחלקת הצעירים של עיריית תל אביב יפו ובקמפוס אוניברסיטת תל אביב.

תיאור הפרויקט:

פרויקט מרימות הוקם על-ידי סטודנטיות מקבוצת 'משפיעות' בשילוב מחלקת הנוער והצעירים בעיריית תל אביב-יפו, ושנת תשע"ח תהא שנת הפעילות הראשונה במסגרתו.

מטרת הפרויקט הוא ליצור חלל בטח ופתוח לנערות ברחבי תל אביב-יפו, בו הן יוכלו לעסוק באופן המותאם להן בתכנים אינטגאלים מחייהן כמו אידיאל היופי ודימוי גוף, מיניות וזהות מינית, חברות, משפחה, זוגיות וחברה. כמו כן, הפרויקט יחשוף את הנערות לתכנים ומושגים חדשים עבורן ויעודד ליצירת סולידריות קבוצתית וחשיבה ביקרותית.

אופי הפעילות

הקבוצות יפעלו במסגרת שבועית, במרכזי הנוער השכונתיים (מנ"ש) בתל אביב-יפו. אופי הפעילויות משלב מתודות יצירתיות ופעילות 'משחקית', לצד העלאת תכנים מגדריים-חברתיים הרלוונטיים לחייהן היומיומיים של הנערות.

מערכי הפעילויות השנתיים יהיו בנויים על פי ארבעה אלמנטים מרכזיים: מדיה, שפה, עצמי ויחסי כוח. ארבעת המוטיבים האלה יתנו מסגרת לפעילות ויקיפו בצורה מיטבית כל נושא פעילות.

אורך הפעילות היא כשעה ורבע.

הכשרה וליווי הסטודנטיות

לצד הפעילות המרכזית של הנחיית והדרכת קבוצת הנערות, הסטודנטיות המשתתפות בפרויקט יזכו לקחת חלק בקבוצת סטודנטיות. הקבוצה תקיים פגישה אחת לשבועיים ותכלול מפגשי העשרה והכשרה עם נשות מפתח ממגוון אירגונים בישראל כמו עמותת מכנה משותף, עיריית תל אביב-יפו, חברות הייטק, מרכזי סיוע ועוד. בנוסף, המפגשים יכללו רפלקציה ועיבוד של המפגשים עם הנערות בליווי של מנחת קבוצה ועובדת סוציאלית, שתאפשר התייעצות מקצועית וסיוע בפתרון סיטואציות חברתיות מורכבות במידת הצורך.

* ליווי הסטודנטיות כולל חוברת מתודות ופעילויות שנתית.

** מלבד ימי ההכשרה במהלך שנת הלימודים, יתקיים סמינר הכשרה מרוכז בתאריכים 17-18 באוקטובר.

למי זה מתאים:

סטודנטיות באוניברסיטת תל אביב בשנה שניה ומעלה, שהעשייה החברתית בוערת בהן, בעלות ניסיון בהדרכה, בעלות רצון ויכולת להתחייבות שנתית ארוכת טווח, יצירתיות, מלאות מוטיבציה ורצון טוב.

אנחנו מחפשות סטודנטיות מקבוצות שונות באוכלוסייה, וכן סטודנטיות המגיעות מרקעים אקדמיים שונים.

*הקבלה מותנת במרכז הערכה ושיחה אישית.

למידע נוסף לחצי כאן!

או כתבי לנו מייל merimot.project@gmail.com

  • אז עד מתי אפשר להירשם?ההרשמה פתוחה עד לתאריך ה-10.9.2017.

Loading nanoRep Q&A and FAQ Software