כל מה שרצית לדעת ולא היה לך את מי לשאול!

מסתבכים? יש לכם עוד המון סימני שאלה שמסתובבים? ריכזנו את כל מה שצריך לדעת!

 

1. אז מה זה בכלל "אגודת הסטודנטים והסטודנטיות"? 

אגודת הסטודנטים והסטודנטיות של אוניברסיטת תל אביב היא עמותה רשומה ומלכ"ר המאגדת את הסטודנטים הלומדים באוניברסיטת תל אביב. האגודה חברה בהתאחדות הסטודנטים. 

מטרת אגודת הסטודנטים לפעול למען רווחת הסטודנטים והסטודנטיות וטובתם, תוך שמירת האינטרסים החברתיים, הכלכליים והציבוריים שלהם; לשמור על מעמדם האקדמי בתוך הקמפוס ומחוצה לו; לייצג את ציבור הסטודנטים כלפי כל רשות, מוסד, גוף ואדם; לפעול למען שוויון זכויות מלא לכל סטודנט, ובכלל זה קיום ושמירת חופש הביטוי וההתארגנות בקמפוס.

למבנה האגודה והתקנון לחצו כאן

לפירוט תקציב האגודה (לפי תכנית עבודה) לחצו כאן

 

2. למה משלמים דמי דווחה?

שאלת מיליון הדולר.... שירותי האגודה באים להשלים את הפער בין מה שהסטודנט/ית זקוק לו למה שהאקדמיה מספקת. הנחות לחניונים הסובבים את הקמפוס, קורסי עזר ומרתונים במחירים מוזלים, אפשרות למלגות מטעם מעורבות חברתית, אפשרות למגורים במעונות, ייעוץ משפטי ללא עלות ובעצם- כל מה שבאמת צריך סטודנט באקדמיה. בנוסף לכל אלה, כמובן כל ההוויה הסטודנטיאלית שבאמת תשדרג לכן ולכם את התואר: מועדונים, אירועים ופעילויות, גם היא נכנסת תחת המטריה שמורכבת מדמי הרווחה. לפירוט המלא על השירותים המוענקים למשלמי דמי הרווחה לחצו כאן. עדיין מרגיש/ה שכל אלה לא נוגעים אליך? בכל שנה, כאשר משלמים את שכר הלימוד, יש לך אפשרות לסמן אם ברצונך לשלם את דמי הרווחה או לא. 

 

3. איך אני יכול/ה להנפיק תעודת סטודנט? מה זה נותן לי?

תעודת הסטודנט היא כרטיס מזהה שילווה אתכן ואתכם לאורך כל שנות הלימודים באוניברסיטה. תשתמשו בה על מנת להזדהות בבחינות ובספריות, וחוץ מזה היא תוכל להקנות לכן ולכם הטבות כמו הנחה ב"אקדמון" ועוד. איך מנפיקים אותה? כל הפרטים ממש כאן.

 

4. מי יכול לעזור לי עם ענייני לימודים? 

המחלקה האקדמית עוסקת בייעוץ לסטודנטים בכל הקשור ללימודים ולהתנהלות מול האוניברסיטה ומייצרת סל משלים של פעילויות ותכנים אקדמיים. המחלקה נותנת מענה לפניות בנושאים כגון: בעיות עם מבחנים ועבודות, הערות על התנהלות האוניברסיטה ומרצים או כל שאלה אקדמית אחרת. אנו מאמינים כי השירות האקדמי שמעניקה האוניברסיטה הוא השירות החשוב ביותר שמקבלים הסטודנטים ולכן אנו מטפלים בכל פנייה ופנייה באופן ישיר ואישי.

 

5. תקופת מבחנים מתקרבת! איפה יש מחברות סרוקות? שיעורים מוקלטים?

קודם כל, בלי פאניקה. אנחנו כאן בשבילכן ובשבילכם. המחלקה האקדמית דואגת שיהיה את כל מה שצריך בהישג יד במהלך התקופות הלחוצות! למידע על בנק הבחינות לחצו כאן, למידע על המסרק (סריקת מחברות למדעים מדוייקים, ניהול, מדעי החיים וכלכלה) לחצו כאן, ולמידע על צילומי קורסים לחצו ממש כאן

 

6. איפה אני יכול/ה לשבת וללמוד? מה עם שיעורי עזר?

אם הספריות והמחרשות לא מספיקות - הכירו את המבחנה! מחפשים שיעורי עזר? הצטרפו למרכזי הלמידה של אקסטרא בפקולטה למדעים מדויקים. מחפשים מרתוני וחלונות למידה? היכנסו ללינק ממש פה ותקבלו את כל המידע הדרוש. 

 

7. מה הזכויות שלי כסטודנט/ית משרת/ת מילואים?  

משרתי ומשרתות במילואים במהלך השנה? כמה דברים שאתן ואתם חייבים להכיר. ראשית, ממש לאחרונה נכנס החוק לעידוד מעורבות סטודנטים בפעילות חברתית וקהילתית- חוק שמזכה משרתי מילואים פעילים/ות בשתי נ"ז, בהתאם להיקף ימי השירות שלהם/ן. למידע נוסף ולנוסח המלא של החוקלטופס הגשת הבקשה.  כמו כן, כדי להקל על תיאום שיעורי השלמה, יידוע המרצים והמזכירויות, המחלקה האקדמית השיקה את טופס דיווח המילואים, כדי שתוכלו לשרת בראש שקט. 

ומה מעבר לכך? מחלקת "מילואימז" של היחידה האקדמית תדאג לכל מה שתצטרכו: הטבות בשיעורי עזר, מודם סלולרי (כדי שתוכלו ללמוד בזמנכם גם במילואים), מידע על הזכויות שמקנה האוניברסיטה ועוד. 

 

8. יש חיים סטודנטיאליים בתל אביב? 

בוודאי שכן. יש פעילויות בקמפוס כמו יום הסטודנט, פסטיבל פתיחת שנה, מסיבות והפסקולטות שירימו לכם את האווירה, פעילויות מסיבות ואירועים במעונות ותמיכה בהווי סטודנטיאלי בעיר על ידי הנחות מיוחדות לסטודנטים דרך מועדון "TAU".  כמובן, בנוסף לכל אלה, יש את המועדונים השונים שמחלקת תרבות וקשרי חוץ של האגודה מפעילה. על כל אלה תוכלו לקרוא ממש כאן

 

9. אילו פעילויות משלבות סטודנטים בינלאומיים? 

רוצים להכיר אנשים ממדינות אחרות, ולקבל חוויה סטודנטיאלית שהיא קצת מעבר? מוזמנים לקחת חלק ב"תגלית", תכנית ה"באדיז" או ה"פרטנרס", או כל אחד מהפרויקטים אותם מנהלת מחלקת קשרי חוץ. בנוסף לכל אלה, גם במועדונים כמו מודל האו"ם ומועדון הדיבייט תוכלו להכיר סטודנטים מכל העולם ממש כאן בקמפוס. 

חולמים על שבוע בחו"ל בזמן התואר? מוזמנים להגיש מועמדות לשבוע הבינלאומי!  אגודת הסטודנטים מציעה לכם לעבור חוויה חד פעמית שתוציא אתכם משגרת התואר יחד עם סטודנטים בינלאומיים מכל העולם! השבוע מתקיים ביעדים נבחרים ברחבי העולם כמו טוקיו, ברצלונה, שוויץ שבדיה ועוד,  במועדים שונים במהלך השנה. בכל יעד הסטודנטים יכירו  את התרבות, המסורת ואת חיי הלילה של המדינה המארחת, ילונו אצל סטודנטים מקומיים ובאכסניות, ייצרו קשרים ויחוו חוויות  משמעותיות. כדי לצאת לשבוע הבינלאומי יש לעבור ראיון אישי  באגודה, כאשר בחירת המועמדים הסופיים מתבצעת על ידי הארגון המארח בחו"ל. לפרטים נוספים בקרו במחלקת קשרי חוץ באתר

 

10. מי מסייע לסטודנטים/יות מהמגזר הערבי?

במחלקת תרבות וקשרי חוץ נמצא/ת כל העת רכז/ת סטודנטים ערבים הדואג/ת לפעילויות, ריכוז מלגות מיוחדות, ציון חגים ועוד. את הפרטים המלאים תוכלו למצוא כאן

 

11. אילו פעילויות התנדבות יש באגודה?

בין אם את/ה מעוניין/ת לקדם שוויון, לעזור לסביבה או לקהילה שסביבך- מחלקת מעורבות חברתית תדאג לעזור לך למצוא את המסגרת המתאימה לך.

 

12. אילו שירותים אני יכול/ה לקבל במרכז השירות של האגודה בבניין מיטשל?

במרכז השירות של האגודה הנמצא בכניסה לבניין מיטשל (הבניין בו יושבות כלל מחלקות האגודה) תוכלו לרכוש מנויי חניה סמסטריאליים לחניונים סביב הקמפוס, לשאול מטען לטלפון בשעות הפעילות של המרכז, לקבל כרטיס הנחה לדלק, לרכוש מטריה לימים גשומים ועוד... 

לא יכולים להגיע וצריכים עזרה? מוזמנים ליצור אתנו קשר גם בווטסאפ- 050-7119914, בין השעות 9:00-13:00, 14:00-17:00 בימים א'-ה'. לכל הפרטים על מרכז השירות לחצו כאן

 

13. איך חונים בקמפוס ובחניונים הסובבים אותו? 

מגיעים עם רכב לאוניברסיטה? אם שילמתם דמי רווחה תוכלו ליהנות מ- 50 אחוז הנחה בחניוני אחוזת החוץ הסובבים את הקמפוס.

סטודנטית בהריון או לאחר לידה ומחפשת חניה? לבקשות לחניה עקב מצב רפואי או הריון פנו למייל הבא: shoshial@tauex.tau.ac.il

 

14. איך רוכשים מנוי חניה סמסטריאלי? מהן העלויות? מה התוקף של המנוי? 

מגיעים למרכז השירות (אין אופציה לרכישה טלפונית). בקרוב תהיה אפשרות לרכוש מנוי דרך האתר, הישארו מעודכנים! למידע נוסף על רכישת מנויים לחניונים היכנסו ללינק

 

15. מה קורה אם יש לי מיזם חברתי או עסקי?

יחידת היזמות של האגודה כאן בדיוק בשביל זה! מוזמנות ומוזמנים ליצור עמנו קשר ונדאג לעזור לכם להתקדם לכיוון הנכון. 

 

16. איך ומתי נרשמים למעונות?

הרישום למעונות נפתח בכל שנה לקראת סיום סמסטר ב' ונסגר כחודש וחצי לאחר מכן. הרישום למעונות איינשטיין וברושים מתבצע דרך אזור המידע אישי באתר האוניברסיטה. לחצו כאן לקריאה נוספת על כל מה שצריך לדעת לפני שנרשמיםהרישום למעונות מילמן וברודצקי מתבצע דרך אתר חברת נכס. התאריכים משתנים משנה לשנה, יש להתעדכן דרך יחידת הדיור בתאריכים המדויקים. 

 

17. שוכר/ת דירה בתל אביב? צריכ/ה עזרה במציאת דירה?

מחפשות דירה חדשה? לא בטוחים איפה להתחיל? מוזמנים ומוזמנות להיכנס לקבוצת הפייסבוק TAU Homies שתעזור לכן ולכם למצוא את הדירה שלכם! עדיין לא הסתדרתם/ן? פנו לרכזת הדיור העירוני של האגודה! dyur2@student.co.il

 

18. אני גר בדרום תל אביב, איך אני יכול לממש את מלגת הדיור?

ההרשמה למלגה היא דרך מנהלת הדיור שמאשרת את ההשתתפות בהתאם לקבלת חוזה שכירות תקף ובשכונות נבחרות בדרום תל אביב (נווה שאנן, שכונת התקווה, שפירא וחלקים מיפו). 

 

19. איך אני יכול/ה לקבל מלגה? מה לגבי מלגת מנהלת הדיור?

מלגות מוענקות עבור פעילויות ומעורבות חברתית במגוון תחומים, השתתפות בפרויקטים ועוד. היכנסו למחלקת מעורבות חברתית וקבלו את כל הפרטים!

 

20. מה הסיוע המשפטי שאני יכול/ה לקבל מהאגודה?

במחלקה המשפטית של אגודת הסטודנטים ניתנים שירותים משפטיים לסטודנטים חברי האגודה: 

ייעוץ משפטי לסטודנטים - עו"ד מנוסה המעניק לחברי האגודה ייעוץ וסיוע משפטי ראשוני חינם, הכולל סיוע בחתימה על תצהירים, בעניינים של דיני עבודה, בחתימה על חוזי שכירות ועוד.

סניגור הסטודנטים - סטודנט למשפטים, אשר מייצג ללא תשלום את הסטודנטים בבית הדין המשמעתי של האוניברסיטה. 

מבקר האגודה – עורך דין המפקח על פעילות האגודה וחברות הבת שלה.

לכל הפרטים על היחידה המשפטית של האגודה לחצו כאן. 

 

21. איזה שירות פסיכולוגי אני יכול/ה לקבל?

אוניברסיטת תל אביב מציעה שירותים פסיכולוגיים במחירים מסובסדים לסטודנטים ולאנשי סגל דרך הדקנאט. את כל הפרטים ניתן למצוא כאן. 

 

22. יש חלוקי מעבדה בקמפוס?

התשובה היא כן! מוזמנים ומוזמנות למרכז השירות במיטשל ולרכוש את כל מה שחסר לכן/ם: חלוקי מעבדה, משקפי מעבדה ומחברות! למידע על מרכז השירות לחצו כאן

 

23. באילו מדיות אפשר למצוא את האגודה?

בגדול- כל מה שאתם כבר מכירים ומכירות: פייסבוקאינסטגרםויוטיוב. עדיין לא מצאתם את מה שחיפשתם? מוזמנים ליצור קשר עם מחלקת הסברה ופרסום, ונדאג שכל המידע יגיע אליכם. 

 

24. איך אני יכול/ה למצוא הצעות עבודה?

מוזמנות ומוזמנים להיכנס למחלקת הדרושים באתר ולראות אם משרת חלומותייך נמצאת שם! מעוניינ/ת לפרסם משרה המתאימה לסטודנטים/ות או בוגרי תואר? שלחו לנו לכתובת hasbara4@student.co.il