אקדמיה

אקדמיה

זכויות למידה 

האגודה והאוניברסיטה רואות לנכון לסייע לסטודנטים לקויות למידה ומוגבלויות פיזיות ונפשיות באמצעות מתן התאמות וסיוע במספר תחומים.

התאמות אלו ניתנות בכדי לאפשר הזדמנות שווה לכולם ולאפשר למידה איכותית גם למי שסובלים מלקות או מוגבלות שעלולים להקשות עליהם.

לצורך כך על הסטודנטים לפנות לדקאנט הסטודנטים בשביל לקבל את הסיוע הנכון בהתאם לסוג ההתאמות אותן הם מבקשים לקבל.

מתן ההתאמות מחולק לפי הצורכים שלנו:

לקות למידה

בכדי לקבל התאמות בגין לקות למידה, יש צורך באבחון המוכר על ידי האוניברסיטה. קיימים שני סוגים של אבחונים: אבחון פנימי (התקף רק באוניברסיטת תל אביב) ואבחון מת"ל (התקף בכלל האוניברסיטאות, ואפשר לעשותו מחוץ לאוניברסיטה).במידה ויש לך אבחון מת"ל בתוקף, עלייך להעביר אותו ל למדור אבחון ותמיכה בסטודנטים עם לקויות למידה בדקאנט הסטודנטים. במידה ואת/ה מעוניינ/ת לעשות אבחון (מת"ל או אבחון פנימי), עלייך לפנות למדור בבקשה לאבחון.

יש לפנות למדור מוקדם ככל האפשר, כדי להסדיר את ההתאמות אליהם אתם זקוקים טרם תקופת הבחינות הראשונה שלכם באוניברסיטה. חשוב לציין שבהתאם לתוצאות האבחון, ישנה זכאי לקבלת התאמות לימודיות בבחינות ולסיוע מהמרכז ללקויות למידה באוניברסיטה "בצוותא".

קשיים נפשיים

בדקאנט הסטודנטים ישנו המדור לשירות הפסיכולוגי, שמספק מגוון רחב של טיפולים המסוגלים להעניק תמיכה וסיוע. הטיפול והסיוע מסובסדים למחירים מותאמים לקהל הסטודנטים.

במקביל לתמיכה הפתוחה לקהל הסטודנטים הרחב, המדור מפעיל חונכות לסטודנטים עם מגבלה נפשית הזכאים לסל שיקום של בריאות הנפש מטעם משרד הבריאות. מידע נוסף על התוכנית אפשר למצוא כאן.

מגבלות פיזית

סטודנטים עם מוגבלות חושית או פיזית זכאים למגוון סוגים של סיוע ותמיכה בדרכם האקדמית מטעם דקאנט הסטודנטים. הסיוע כולל ליווי ותמיכה בפן הרגשיף האישי והחברתי, תמיכה אקדמית באמצעות חונכים, סיוע במיצוי זכויות מול גופים מוסדיים וכדומה. למידע על הסיוע שניתן אפשר לקרוא כאן.

 

 יש לכם שאלות? התלבטות לאן כדאי לפנות, או שאינכם/ן מוצאים את מקומכם? מחלקת אקדמיה וזכויות סטודנטיאליות של האגודה פה בשבילכם ! מוזמנים לפנות לרכז/ת אקדמיה לפי הפקולטה שלכם.

 
 
 

אין פריטים להצגה