מועדון הדיבייט של אוניברסיטת תל אביב

 

מועדון הדיבייט של אוניברסיטת תל אביב הוא המועדון המצליח בישראל ובין המובילים בעולם. נציגי המועדון זכו גם באליפות העולם בדיבייט לשנת 2017 שהתקיימה בהולנד, וגם באליפות אירופה בדיבייט לשנת 2017 שהתקיימה באסטוניה. הניצחון באליפות אירופה ב- 2017 הופך זאת לשנה השלישית ברציפות שנציגי המועדון זכו באליפות אירופה לאחר הניצחון בוינה ב-2015 ובורשה ב-2016.

 
מהו דיבייט?
דיבייט (ויכוח תחרותי) הוא ספורט אינטלקטואלי הבוחן את כושר השכנוע של המשתתפים בו. המשתתפים בדיבייט מקבלים נושא, עמדה שאותה עליהם לייצג (בעד או נגד) וזמן הכנה קצוב, ומתבקשים לטעון לטובת עמדה זו. הקבוצה המנצחת בדיבייט היא זו המציגה את הנימוקים המשכנעים ביותר לטובת העמדה שלה, ומתמודדת בצורה הטובה ביותר עם טענותיהן של הקבוצות האחרות.
 
דיבייט באוניברסיטת תל אביב
מועדון הדיבייט של אוניברסיטת תל אביב נפגש פעם בשבוע, בימים שלישי בשעה 18:00. המועדון פותח את שעריו לכלל הסטודנטים באוניברסיטה, ללא תשלום. ההכשרה שמספק המועדון מועברת על ידי מאמן וצוות מחויבים שכוללים אלופי אירופה ואלופי עולם לשעבר. המועדון מאפשר לסטודנטים להיחשף לכלים של דיבייט בכל רמה שיבחרו – מהגעה למפגש בודד ועד השתתפות בתחרויות בארץ ובחו"ל. הסטודנטים המשתתפים בפעילות המועדון מגיעים ממגוון רחב של פקולטות והשקפות עולם ומכל השלבים בקריירה האקדמית שלהם – מתלמידי שנה ראשונה ועד דוקטורנטים.
 
למה לעשות דיבייט?
דיבייט הוא משחק קבוצתי, הכולל אסטרטגיה, חשיבה מגוונת ויצירתיות. חברי המועדון מפתחים יכולות אנליטיות, רטוריות ויכולת עמידה מול קהל. חוץ מזה זה פשוט ממש כיף! המועדון הוא גם מסגרת חברתית, עם הרבה יציאות, אירועים חברתיים ונסיעות משותפות לתחרויות ברחבי הארץ ובחו״ל.
 
אז איך נרשמים?
ההרשמה נעשית לכל אימון מחדש, כך שאין התחייבות פורמאלית להגיע לכל האימונים. ההרשמה נעשית באופן שבועי, בטופס רישום שנשלח לרשימת התפוצה של המועדון. הצטרפות לרשימת התפוצה נעשית בקישור הזה.
המועדון פועל במתכונת שנתית ולא סימסטריאלית, לכן מומלץ להצטרף בתחילת שנת הלימודים.
 
תחרויות והישגים
בנוסף לניצחון בארבעה אליפויות אירופה ושלוש אליפויות עולם, בשנה האחרונה (2017) הגיעו חברי המועדון להישגים חסרי תקדים: 11 אנשים שונים ניצחו 15 תחרויות בינלאומיות שהתקיימו ב-6 מדינות שונות. 23 אנשים שונים הגיעו לשלבי גמר של 45 תחרויות שונות. שופטים מהמועדון לקחו חלק בצוותי השיפוט הראשיים של 44 תחרויות ב-20 מדינות שונות (כולל סין, רוסיה, ארה"ב, גרמניה, צרפת, אוקראינה, הודו, לטביה, אנגליה, אסטוניה ועוד), כולל בצוותי השיפוט של אליפות אירופה ואליפות העולם.
 
פרטים נוספים על המועדון ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק.
שאלות ניתן להפנות לעמוד הפייסבוק או למייל: debate.tau@gmail.com