מועדון מודל האו"ם

רוצים להיות דיפלומטים? לדעת לעמוד מול קהל ולנאום באופן משכנע באנגלית? להכיר חבר'ה מהארץ ומהעולם? אז מקומכם איתנו!
 
מודל האו"ם הינה תכנית אקדמית חוץ לימודית לפיתוח מנהיגות והקניית כישורי דיפלומטיה, המובלת על ידי סטודנטים למען סטודנטים. התוכנית מתבצעת בצורה של סימולציות בוועדות וגופים שונים של האו"ם. הלימוד מתבצע דרך משא ומתן, דיון ודיבייט שהם אבני הפינה של פעילות האו"ם. כל סטודנט מייצג מדינה אחרת במועצה מסוימת של האו"ם. הדבר מתבצע תוך כדי דימוי דיפלומטיה אמתית לצד עשייה מעשית של כתיבת מסמכים בעלי אופי משפטי דוגמת הצעות החלטה של האו"ם, על מנת למצוא פתרונות יצירתיים לבעיות גלובליות.
 
התכנית מלמדת את המשתתפים על אירועי דיומא במערכת העולמית, נושאים עדכניים ביחסים בינלאומיים, דיפלומטיה, משפט בינלאומי וסדר היום של האו"ם. לצד למידה זו מפתחים המשתתפים מיומנויות חשובות, ביניהן: אומנות הנאום, הצגת נושא בקצרה, יכולת בניית קואליציות, מו"מ ושכנוע, ניתוח מצבים, מחקר וחשיבה ביקורתית.
 
 
המועדון באוניברסיטת תל אביב
 
מועדון מודל האו"ם של אגודת הסטודנטים בשיתוף עם בית הספר הבינ"ל פועל באוניברסיטה מאז שנת 2012. המועדון כולל כ-50 סטודנטים ישראלים ובינלאומיים כאחד. בשנה"ל האחרונה השתתף המועדון במספר כנסיים לאומיים ושלח משלחות ושופטים לכנסים בינ"ל, זכה בפרסים אישיים ואף אירח כנס בינ"ל עם סטודנטים מכל העולם באוניברסיטת תל אביב.
 
בשנה הקרובה המועדון ימשיך עם פעילויותיו הכוללות פגישות שבועיות, ערבי חברה, השתתפות במספר כנסים בחוג הלאומי, שיחות והרצאות עם דיפלומטים ומומחי דבר בדיפלומטיה העולמית ויציאה לכנסים המובלים באירופה.
 
 
 
על מנת להירשם אנא כנסו ללינק
 
במהלך השבועיים הראשונים של הסמסטר חברי המועדון ייצרו עמכם קשר.