מעורבות חברתית

נגישות בקמפוס

אנו מקיימים במחלקה שעות ומפגשי קהילה "קמפוס נגיש" בתדירות חודשית. להצטרפות למפגשים כתבו: chevrati@student.co.il

המחלקה מסייעת לסטודנטים עם לקויות למידה ומוגבלויות פיזיות ונפשיות באמצעות סיוע בקבלת ההתאמות והסיוע הנדרש, במטרה לאפשר הזדמנות שווה לכולם ולאפשר למידה איכותית גם למי שסובלים מלקות או מוגבלות שעלולים להקשות עליהם.

לצד סיוע במקרים פרטניים, האגודה פועלת לקידום פתרונות נגישות בקמפוס בהתאם לצרכי הסטודנטים\ות, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הנגישות האקדמית של חומרי הלמידה. אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לגבי בעיות נגישות שנתקלת בהן בקמפוס - נשמח לסייע.  ניתן לפנות לרמ"ח המחלקה במייל: chevrati@student.co.il

 

רשימת ההתאמות לסטודנטים\ות עם מוגבלויות מטעם האוניברסיטה:

לקות למידה

בכדי לקבל התאמות בגין לקות למידה, יש צורך באבחון המוכר על ידי האוניברסיטה.

קיימים שני סוגים של אבחונים: אבחון פנימי (התקף רק באוניברסיטת תל אביב) ואבחון מת"ל (התקף בכלל האוניברסיטאות, ואפשר לעשותו מחוץ לאוניברסיטה).

במידה ויש לך אבחון מת"ל בתוקף, עלייך להעביר אותו ל למדור אבחון ותמיכה בסטודנטים עם לקויות למידה בדקאנט הסטודנטים. במידה ואת/ה מעוניינ/ת לעשות אבחון (מת"ל או אבחון פנימי), עלייך לפנות למדור בבקשה לאבחון.

יש לפנות למדור מוקדם ככל האפשר, כדי להסדיר את ההתאמות אליהם אתם זקוקים טרם תקופת הבחינות הראשונה שלכם באוניברסיטה. חשוב לציין שבהתאם לתוצאות האבחון, ישנה זכאות לקבלת התאמות לימודיות בבחינות ולסיוע מהמרכז ללקויות למידה באוניברסיטה "בצוותא".

ליצירת קשר עם מדור ייעוץ לימודי בדקאנט הסטודנטים  - 03-6404192,  yeutz@tauex.tau.ac.il

 

קשיים נפשיים

בדקאנט הסטודנטים ישנו המדור לשירות הפסיכולוגי, שמספק מגוון רחב של טיפולים המסוגלים להעניק תמיכה וסיוע. הטיפול והסיוע מסובסדים למחירים מותאמים לקהל הסטודנטים.

במקביל לתמיכה הפתוחה לקהל הסטודנטים הרחב, המדור מפעיל חונכות לסטודנטים עם מגבלה נפשית הזכאים לסל שיקום של בריאות הנפש מטעם משרד הבריאות. מידע נוסף על התוכנית אפשר למצוא כאן.

ליצירת קשר: 03-6408505, Psycho@post.tau.ac.ilClinic@Post.tau.ac.il, בניין מיטשל קומה 2 חדר 216.

 

מגבלות פיזיות

סטודנטים עם מוגבלות חושית או פיזית זכאים למגוון סוגים של סיוע ותמיכה בדרכם האקדמית. הסיוע כולל ליווי ותמיכה בפן הרגשי, האישי והחברתי, תמיכה אקדמית באמצעות חונכים, סיוע במיצוי זכויות מול גופים מוסדיים וכדומה. למידע על הסיוע שניתן אפשר לקרוא כאן.

·         לצרכי נגישות פיזית בקמפוס ובאתרי האינטרנט האוניברסיטאיים – יש לפנות לענת קורן-דרור, רכזת נגישות.

·         פרטי יצירת קשר: 03-6407289, Kanat@tauex.tau.ac.il, יחידת הבטיחות, בניין האקדמיה למוזיקה (ניתן לבקש להיפגש בחדר סגור).

·         למענה בנושא מוגבלות חושית ומוגבלות פיזית – יש לפנות לאילנה קאופמן, עו"ס בדקאנט הסטודנטים.

·         פרטי יצירת קשר:  03-6409691, 03-6406888, ilanak@tauex.tau.ac.il, בניין מיטשל קומה 2 חדר 225.

·         למענה בנושא מחלות המגבילות תפקוד\פציעה נקודתית – יש לפנות למזכירות הפקולטה בה לומד\ת הסטודנט\ית, פרטי   הקשר מופיעים באתר הפקולטה.

·         לשירותי תמיכה, ליווי וייעוץ לסטודנטיות ולסטודנטים המתמודדים עם מגבלה פיזית, לקות חושית או מחלה כרונית יש לפנות לזיוה ברוש, רכזת תמיכה והנגשת השכלה המדור לקידום סטודנטים ולסטודנטיות בדקאנט להצלחה.
פרטי יצירת קשר 03-6405732, zivabrosh@tauex.tau.ac.il, בנין מיטשל, קומה 2, חדר 225.

·         לערעורים בנושא החלטות רופא – יש לפנות לענת קורן-דרור, רכזת נגישות - 03-6407289, Kanat@tauex.tau.ac.il.

 

אין פריטים להצגה